Wijnprofiel
Faustino Gran Reserva 2015 is complex, elegant, kruidig met lange afdronk
Wijninformatie
Land
Spanje
Gebied & Streek
Rioja
Wijnhuis
Faustino
Eigenaar
Martinez Zabala
Oogstwijze
gedeeltelijk handmatig
Druivensoort
Tempranillo Graciano Mazuelo
Tips voor bij de wijn
Foodpairing
Heerlijk bij lamsvlees, wildgerechten gegrild vlees, of oude kazen
Serveertemperatuur
17-18 graden
Te drinken tot
2023-2035
Glaswerk
Bourgogne
Karafferen & Decanteren
30-60 minuten voor serveren de wijn openen
Wijnhuis
Bodega Faustino is inmiddels van de vierde generatie en een begrip in de Rioja regio. Ze bezitten inmiddels ongeveer 650 hectare aan wijngaarden.
De druiven voor deze Gran Reserva groeien op 450 meter hoogte in Oyon. De bodem bestaat hier voornamelijk uit Kalk en klei met steenachtige lagen van mergel en fijne zandsteen. De nachten in dit gebied zijn voornamelijk koel, waardoor de druiven langzaam rijpen met het behoud van de zuren. Deze wijn bestaat voor 86% uit Tempranillo, 9% uit Graciano en 5% uit Mazuelo.
Het sap ondergaat de vergisting in RVS tanks. Na de vergisting krijgt het sap een Malolactische fermentatie. Het sap krijgt een rijping van minimaal 26 maanden in Frans en Amerikaans eiken vaten. Na de vatlagering rijpt de wijn nog minimaal 3 jaar op de fles. Ze werken hier met zeer lage opbrengsten om de kwaliteit te verhogen.
Een prachtwijn met een lang en breed drinkvensten, de wijn zal zich alleen maar verder ontwikkelen naar een wijn met steeds meer diepere lagen. Faustino zet duidelijke stappen richting duurzaamheid. Ze werken volgens het Sustainable Wineries for climate protection programma.